1. PunBB Türkiye, sizler için hazırlanmış PunBB forum sistemi ile ilgili Türkçe destek veren bir platformdur.
 2. Reklam amaçlı açılan hesaplar kesinlikle silinecektir.
 3. 72 saat içerisinde aktif edilmeyen hesaplar silinecektir.
 4. Kullandığınız kod, eklenti veya temalardan dolayı oluşacak problemlerden PunBB Türkiye sorumlu tutulamaz.
 5. Küfürlü, argo, iftira niteliğinde, cinsel içerikli, nefret dolu, tehdit edici, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı paylaşımlarda bulunmak yasaktır.
 6. Konularınız da veya mesajlarınız da Türkçe dil bilgisine uymaya özen gösteriniz. Mesajlarınızı TAMAMEN BÜYÜK HARFLERLE yazmayınız.
 7. Üye olduktan sonra profilinizdeki "Website" kısmını doldurmanız, yardım alırken size kolaylık sağlayacaktır.
 8. Özel Mesaj yoluyla, mesajlarda skype/icq v.b. veya e-posta adresi vererek yardım istemek yasaktır. Ayrıca bu sitedeki hiç bir yönetici özel mesaj, e-posta, Skype ya da başka bir iletişim programı yoluyla destek vermemektedir.
 9. Avatarlar ve imza resimleri, forum düzenini bozacak boyutlarda ve ahlaka, etik kurallara aykırı olmamalıdır. Bu tarz resimleri kullanan kullanıcıların avatar veya imza kullanma izinleri yasaklanır.
 10. PunBBTurkiye.com sitesinin üzerinden hiç kimse kazanç sağlamak amacıyla tema, eklenti ve benzeri materyaller dağıtamaz. Çünkü PunBB ücretsiz bir yazılımdır ve buna ait tüm eklenti, tema ve benzeri materyaller sitemiz üzerinden ücretsiz sunulacaktır.
 11. Warez paylaşımı kesinlikle yasaktır.
 12. Forumlarda veya konularda, ücretli destek vermek istemek veya bunu talep etmek yasaktır.
 13. Sitemizde ve forumlarımızda diğer kullanıcılar, forum yöneticileri ve moderatörleri de dahil olmak üzere hiç bir kimseyle site erişim bilgilerinizi (FTP, Cpanel, Plesk giriş şifre bilgileri v.b.), ve şahsınıza ait olan kullanıcı şifre ve bilgilerinizi paylaşmanız yasaktır. Aksi takdirde doğacak sorun ya da problemlerden ötürü PunBBTurkiye.com sorumlu tutulamaz. Bu bilgileri veren ya da alan kullanıcıların hesapları kapatılabilir ya da uzaklaştırılabilir.